FK Partizan je krenuo sa potpisima. Slobodan Urošević je novim ugovorom vezan za Parni valjak do 30. juna 2022, a ne do 31. decembra 2021, kako je bilo uvažećem ugovoru kad je dolazio iz Kruševca.
Tokom ere Save Miloševića, Urošević je bio standardan prvotimac dok je dolaskom Aleksandra Stanojevića počeo da deli minutažu sa Ivanom Obradovićem. Dosad je odigrao 94 utakimica, postigao jedan i asistirao osam puta.
Crno-bele očekuje još jako bitnih poslova jer moraju da planiraju šta će sa ugovorima Aleksandra Šćekića i Saše Zdjelara kojima trenutni ističu na leto.
Inače, Urošević ima i reprezentativno iskustvo.
Urošević je sa reprezentacijom Srbije do 19 godina postao prvak Evrope 2013. godine na Evropskom prvenstvu do 19 godina u Litvaniji.
Krajem septembra 2016, selektor seniorske reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin je uputio poziv Uroševiću za prijateljsku utakmicu selekcije igrača iz domaćeg takmičenja protiv ekipe Katara, 29. septembra 2016.
Urošević je za reprezentaciju debitovao ušavši u igru umesto Nemanje Miletića na početku drugog poluvremena. Početkom 2019. godine, Urošević je dobio poziv Mladena Krstajića za prijateljske utakmice protiv selekcija Sent Kitsa i Nevisa, odnosno Barbadosa, na Karibima.
Susreti su sredinom januara otkazani, usled nemogućnosti domaćina da zatvori finansijsku konstrukciju tih događaja